قوانین و مقررات رزرو اتاق

بخش یک : تعاریف

 1. رزرو : هرگونه نگهداری و اختصاص مکان ( اتاق، سوئیت، آپارتمان و …) در هتل، برای مدت زمان مشخص رزرو نامیده می شود.
 2. متقاضی رزرو: فردی که شخصاً یا به نمایندگی از شخص دیگری با مراجعه مستقیم و یا کتباً از طریق ارسال نامه، نمابر و یا از طریق امکانات اینترنتی و وب سایت تقاضای رزرو اتاق برای مدت زمان مشخص نماید.
 3. پذیرنده رزرو : مدیر هتل و یا نماینده قانونی وی که اجازه انجام رزرو در هتل را دارد و مسئول و مجاز به تایید و یا امضای برگ رزرو است.
 4. موضوع رزرو: عبارت است از محلی که میهمان در تاسیسات گردشگری (اقامتی) اسکان خواهد یافت؛ شامل اتاق ، سوئیت ، آپارتمان و … که در تقاضای رزرو متقاضی قید شده است.
 5. مدت و زمان رزرو : تاریخ ورود میهمان که بعد از ساعت 14 روز ورود شروع شده و تا قبل از ساعت 12 روز خروج ادامه خواهد داشت.
 6. مبلغ رزرو (پیش پرداخت) : وجه نگهداری مکان، به عنوان پیش پرداخت به صورت علی الحساب و معمولاً معادل هزینه یک شب اقامت خواهد بود که می بایست توسط متقاضی به حساب هتل واریز و رسید آن جهت صدور برگ رزرو به بخش رزرواسیون هتل نمابر یا تحویل شود.
 7. واچر (تائیدیه رزرو) : هرگونه تایید مکتوب و یا رسید الکترونیکی که توسط پذیرنده رزرو به شخص متقاضی رزرو (چاپی، ایمیلی و پیامکی) تحویل داده شود واچر گویند که می بایست حتما ً ممهور به مهر هتل و یا از طریق کانال های رسمی الکترونیکی هتل بوده و کلیه مشخصات رزرو از جمله موضوع رزرو، نام میهمان، مبلغ پیش پرداخت، تاریخ ورود و خروج و … در آن قید شده و دارای شماره و تاریخ باشد.

بخش دو : شرایط انجام رزرو

 1. پس از ارائه درخواست اولیه و اعلام مبلغ پیش پرداخت توسط هتل، متقاضی می بایست در مهلت زمانی تعیین شده، نسبت به واریز وجه به حساب بانکی هتل اقدام و فیش واریزی یا حواله بانکی (شامل واریز نقدی به حساب، انتقال کارت به کارت در شبکه شتاب و یا پرداخت آنلاین) را به شماره تماس هتل نمابر و یا ایمیل نماید.
 2. هتل موظف خواهد بود پس از دریافت تصویر فیش بانکی (و یا دریافت تاییدیه الکترونیکی بانکی) و انجام رزرو، نسبت به تائید مبلغ حواله وصول شده و یا فیش واریزی و ارائه برگ تایید رزرو به میهمان اقدام نماید.
 3. رزروهای بدون پیش پرداخت و یا بدون مکاتبه رسمی و کسب تاییدیه هتل فاقد اعتبار می باشد و هتل مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
 4. هتل درخصوص جاماندن یا تاخیر و لغو وسیله سفر میهمانان هیچگونه مسئولیتی نداشته و در صورت عدم مراجعه میهمانان در روز مقرر به هتل مشمول شرایط ابطال و انصراف از رزرو خواهد شد.
 5. در صورت رزرو در قالب تور مقررات خاص تور در هتل اعمال خواهد شد.
 6. برابر با تعرفه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افراد زیر 2 سال از پرداخت هر گونه هزینه معاف، افراد بین 2 الی 6 سال خردسال محسوب می گردند و قیمت نفر اضافه برای خردسالان نیمه بهاء و برای افراد بالای 6 سال نرخ به طور کامل محاسبه خواهد شد.
 7. به نرخ های هتل 9% مالیات بر ارزش افزوده اضافه می شود، در صورت افزایش نرخ مالیات ما به تفاوت نرخ دریافت می گردد.

بخش سه : شرایط پذیرش

 1. ساعت تحویل و تخلیه واحد های اقامتی (ورود 14 و خروج 12) می باشد.
 2. در صورتی که میهمان قبل از ساعت 14 مراجعه نماید هتل وظیفه ای در قبال ارائه اتاق نخواهد داشت و تنها در صورت امکان و خالی بودن اتاق می تواند همکاری لازم را داشته باشد.
 3. در صورت پذیرش مهمان از 7 صبح تا 12 ظهر هزینه نیم بها به میهمان تعلق میگیرد و قبل از ساعت 7 هزینه ی یک شب تعلق می گیرد.
 4. در صورت خروج مهمان بعد از ساعت 12 ظهر تا ساعت 18 هزینه نیم شارژو بعد از ساعت 18 هزینه ی یک شب اقامت اخذ میشود.
 5. ارائه اصل مدرک شناسایی مطابق با مشخصات مهمان (شناسنامه . کارت ملی . پاسپورت ) الزامی می باشد.
 6. تغییر محل اقامت تغییر تاریخ یا ابطال روز صرفا در محل صدور واچر به صورت حضور مشتری توسط شخص ذخیره کننده ممکن میباشد و وجه قابل استرداد صرفا در و جه مهمان یا اژانس قابل پرداخت است
 7. چنانچه مهمان ها در موعد مقرر به هتل مراجعه ننمایند مکان دخیره شده فقط به مدت یک شب خالی نگه داشته میشود و روز بعد باطل خواهد شد .جرایم انصراف به شرح ذیل از مبلغ پرداختی کسر و مابقی مستردد خواهد شد.
  1. تا یک ماه قبل از ورود میهمان هیچ هزینه ای به عنوان جریمه دریافت نمیشود از یک ماه مانده تا یک هفته تا مانده به ورود مهمان 50 % از هزینه های یک شب اقامت و از یک هفته تا ورود مهمان کل هزینه های یک شب به عنوان جریمه NO SHOW از مهمان یا اژانس اخذ میگردد .کنسلی در ایام پیک به صورت کامل محاسبه میگردد.
  2. تعطیلات رسمی و ساعات غیر اداری ملاک عمل نبوده و در صورت تقارن با چنین تعطیلاتی متقاضی می بایست زودتر از زمان های ذکر شده اقدام به ابطال یا انصراف و یا انجام تغییرات بنماید .چنانچه در تعطیلات متوالی امکان مراجعه به دفاتر ذخایر جا و یا انجام تغییرات ابطالی و انصرافی وجود نداشته باشد متقاضی میبایست حد اقل هزینه یک شب را به عنوان جریمه پرداخت نماید.
  3. چنانچه به علت شرایط فورس ماژور (رخداد طبیعی و حوادثی خارج از کنترل و اراده هتل ) ذخیره انحام شده توسط واحد اقامتی یا دفتر مراکز ذخیره جا لغو گردد وجه دریافتی عینا مستردد خواهد شد.
  4. جهت قطعیت رزرو و پرداخت هزینه یک شب از کل اتاق های رزو شده به عنوان پیش پرداخت به هتل الزامی میباشد
   تبصره 1_ این تاییدیه در صورت واریز پیش پرداخت معتبر میباشد
   تبصره 2_ مسائل امنیتی و تایید مجوز های مورد نیاز به عهده متقاضی می باشد
   تبصره 3 _ صحت امکانات رزرو شده مورد تایید است
 8. در صورتیکه میهمان قبل از ساعت 14 مراجعه نماید ، هتل وظیفه ای در قبال ارائه اتاق نخواهد داشت و تنها در صورت امکان و خالی بودن اتاق میتواند همکاری لازم را داشته باشد.
 9. هتل در خصوص جهت، طبقه، رنگ و طرح اتاق هیچگونه مسئولیتی ندارد و شماره اتاق هنگام ورود میهمان به هتل توسط پذیرش تعیین می شود.
 10. در صورت اقامت افراد بیشتر از ظرفیت مشخص شده هر اتاق، شامل پرداخت هزینه نفر اضافه بوده و منوط به دریافت تخت یا سرویس اضافه نمی باشد..
 11. میهمان موظف است در پایان اقامت رزرو شده نسبت به تخلیه اتاق در ساعت مشخص توسط هتل اقدام نماید و در صورت تمایل به تمدید، با هماهنگی و توافق پذیرش هتل ممکن خواهد بود.

شماره حساب بانک ملت جهت واریز وجهه : 4407078935
شماره شبا : 930120020000004407078935IR تعاونی مصرف کارکنان موسسه گیاه پزشکی
بانک ملت شماره کارت : 6104337753916202

بخش چهار : لغو یا تغییر رزرو

 1. تغییر تاریخ اقامت، تغییر نام رزرو کننده و لغو رزرو از لحظه تایید رزرو تا ساعت 18 روز قبل از ورود، مشمول خسارت، معادل 15% از هزینه اقامت اولین شب به تعداد اتاق های رزرو شده و از ساعت 18 به بعد معادل هزینه اقامت اولین شب به تعداد اتاق های رزرو شده خواهد بود.
 2. در صورتی که رزرو انجام شده به دلایل زیر توسط هتل لغو گردد، کلیه وجه دریافتی از میهمان بدون اخذ هرگونه هزینه ای به وی مسترد خواهد شد :
  • دلایل امنیتی دولتی.
  • عدم سرویس دهی هتل به علت موارد فورس ماژور مانند قطع برق، آتش سوزی و …
  • قرار داشتن در لیست سیاه.
 3. هتل تنها در تاریخ ورود رزرو، اتاق را جهت میهمان خالی نگه می دارد و در صورت عدم مراجعه میهمان تا ساعت 12 روز بعد، رزرو کنسل گردیده و هزینه آن معادل یک شب کامل به تعداد اتاق های رزرو شده کسر میگردد.
 4. چنانچه بعد از انجام رزرو، نرخ اتاق ها و خدمات درخواستی در هتل تغییر نماید رزروکننده موظف است ما به التفاوت هزینه اتاق و خدمات جانبی اعلام شده را پرداخت نماید.
 5. در صورت درخواست رزرو جهت میهمانان خارجی با شماره تماس حاصل نمایید در غیر اینصورت رزرو معتبر نمی باشد.